Jeden z nejvýznamnějších světových režisérů navštívil v těchto dnech naše hlavní město. Tvůrce filmů Krvavá svatba, Carmen či Anna a vlci, španělský režisér Carlos Saura v Praze představil svůj snímek Goya v Bordeaux.

Při uvedení svého nejnovějšího filmu Goya v Bordeaux jste řekl, že se vám tím splnilo vaše dlouholeté přání. Máte ještě nějaké takové další?

Teď už ne. Původně jsem chtěl natočit film o španělské občanské válce, který jsem si přál po sobě zanechat jako takovou svou osobní závěť. Protože by ale bylo z finančního hlediska velmi náročné takový film realizovat, tak jsem nakonec ideu filmu opustil a svoji myšlenku vyjádřil formou románu. Ten román už vyšel ve Španělsku, Německu a teď vyjde i v Itálii. Jmenuje se "To světlo".

Jaký jste typ režiséra při práci na natáčení? Křičíte na své lidi jako mnozí jiní?

Nevím, jaký jsem já. Nepřemýšlel jsem o tom. Ale nekřičím. Křičet na ostatní se mi velmi nelíbí. A už vůbec ne se chovat autoritativně. Člověk si spíše někdy vůči hercům připadá jako otec. Že potřebují podporu a ochranu, aby jim někdo pomáhal a radil. Snažím se obklopit těmi nejlepšími lidmi, které znám. A dát každému jeho šanci. Když spolupracuji s Vittoriem Storarem, tak proto, že si myslím, že jako kameraman je vynikající. A jsem rád, když se říká, že on ovlivnil moje filmy či jejich výslednou podobu, protože to je pravda. Ale myslí si, že my, co děláme filmy, jsme trochu jako upíři. Že musíme z každého vycucat všechnu krev, dokonce i z něj samého.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.