O prosperitě či živoření nekomerčních galerií, které se orientují na současné umění, rozhodují města. Radnice, které výstavní síně podporují, své štědrosti nelitují. 

Budoucnost ústecké Galerie Emila Filly - jediné nekomerční instituce v regionu - se ještě nedávno zdála nejistá. Krajský úřad ji k 1. lednu 2003 vypověděl z prostor na Mírovém náměstí, kde sídlila od roku 1985. Nové působiště se však našlo rychle, a to hned na dvou adresách. Výstavní síň, ale i depozitáře, dočasně nabídlo Městské muzeum, komorní prostor poskytla Fakulta užitého umění a designu. "Univerzitní prostor můžeme využívat dlouhodobě, bude sloužit především mladým umělcům s vyhraněným programem," plánuje člen správní rady ústecké galerie Michal Koleček.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se