Cyril Svoboda

Ministr zahraničí a místopředseda Špidlovy vlády, jemuž byla svěřena informační kampaň k referendu o EU, se narodil v listopadu 1956 jako jeden ze šesti synů tradiční pražské katolické rodiny.
Roku 1980 absolvoval právnickou fakultu Karlovy univerzity a začal pracovat jako notář. Od roku 1990 byl poradcem federálního premiéra Mariána Čalfy. Jako místopředseda vládní Legislativní rady v roce 1992 patří k autorům české ústavy. V letech 1992 - 97 byl náměstkem různých ministrů spravedlnosti a zahraničních věcí. Když se stal ministrem vnitra ve vládě Josefa Tošovského, označil ho prezident Václav Havel spolu s Petrou Buzkovou, Stanislavem Grossem a Vladimírem Mlynářem za nastupující politickou hvězdu.
Od roku 1998 je poslancem, o rok později byl zvolen prvním místopředsedou KDU-ČSL, je představitelem jejího levého křídla. Od ledna do března 2001 byl lídrem Čtyřkoalice, po konfliktu se stranickým kolegou Miroslavem Kalouskem se funkce vzdal, ovšem pak byl zvolen předsedou své strany. Loni přivedl lidovce do Špidlovy vlády.
Svoboda je ženatý, má čtyři děti. Rád jezdí na kole.

Související