Uvedení opery Pád domu Usherů se před několika lety na scéně Státní opery Praha setkalo se značným zájmem publika, zejména mladého. Přesto je tvorba amerického skladatele Philipa Glasse (ročník 1937) u nás stále uváděna jen velmi sporadicky.

Soustavně se její propagaci věnuje jen pražský Agon Orchestra s dirigentem Petrem Kofroněm. Soubor specializovaný na soudobou hudbu kdysi hostoval ve Státní opeře, nyní mu bylo svěřeno i provedení partitury v Národním divadle.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se