Co jste to prožíval v posledních patnácti letech, že vaše nové písně jsou naplněny hněvem, vztekem, melancholií snad ještě víc než songy z doby normalizace?
Ale já jsem napsal v devadesátých letech i méně vzteklé písně, ba i souhlassongy. Výběr na desku Inventura jsem dělal se spoluhráči. Nechci to na ně házet, také jsem do toho mluvil. Prostě jsme vybrali písně, co tam jsou. A co jsem prožil? Habaděj. Ale bohužel jsem nezažil "euforii" prvních měsíců po listopadu, což mě mrzí. Zažil jsem holt už tu koncentrovanou deziluzi, vystřízlivění, kocovinu...

Kdy jste ji pocítil naplno?
Ono to postupně narůstalo od roku 1992, kdy jsem začal do Čech víc jezdit a pohyboval se v takovém tom ghettu zamrzlých hippies, undergroundu. Mezi nás chodili bývalí disidenti, kteří tehdy seděli na Hradě, na ministerstvech a naříkali, že všechno to jde někam do kopru, do hajzlu. To ještě nevěděli, jak hluboký ten hajzl je...

Jeden z písničkářů mně řekl, že ho zaskočilo zjištění, že to nejhnusnější nebylo tak úplně v režimu, ale v lidech. Měl jste podobný pocit?
Jistě, už dávno. Ale slovo "zaskočilo" nebude to pravé... Já mám největší vztek na sebe, že jsem si připustil naději v lepší příští. Už to snad neudělám, já vůl!

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.