Po třech a půl letech ve vedení největší personální agentury na světě jej vystřídá jeden ze zakladatelů společnosti, německý miliardář Klaus Jacobs, rozhodla správní rada. Cailleho rezignace přichází přibližně týden po zveřejnění neuspokojivých finančních výsledků společnosti.

Dva zakladatelé ve sporu
"Boj uvnitř firmy mezi skupinami kolem zakladatelů Klause Jacobse a Phillipa Foriel-Destezeta je u konce," komentuje analytik společnosti Helvea Chris Burger pro agenturu Bloomberg.
Nový výkonný ředitel Klaus Jacobs totiž stál u zrodu Adecca právě společně s Philippem Foriel-Destezetem: založili ji sloučením svých společností Adia a Ecco. Oba doposud ve firmě působili jako předsedové správní rady. Zatímco Jacobs jím však zůstane i nadále, Foriel-Destezet svůj post opouští a ponechal si "jen" místo ve správní radě. Jacobs navíc od svého bývalého partnera kupuje za miliardu dolarů osmiprocentní podíl akcií a se svými 29 procenty se tak stává největším akcionářem společnosti.
"Caille byl Forielův muž," doplňuje makléř Dieter Buchholz z BNP Paribas. "Nejen, že dlouholetý souboj o moc mezi Jacobsem a Foriel-Destezetem končí, ale Jacobs navíc vyhrál. Nové vedení bude mít tvrdší ruku," míní.

Čokoládový miliardář
S trochou nadsázky lze říct, že Klaus Jacobs své jmění získal především investicemi do čokolády - nejprve v roce 1982 koupil firmu Interfood, vlastníka značky Toblerone, v roce 1998 zase vydělal na emisi akcií největšího světového dodavatele čokolády Barry Callebaut.
Do správní rady společnosti Adecco se opět vrátil v roce 2004, kdy se společnost potýkala s účetními nejasnosti ve své americké divizi. I když pětiměsíční audit žádné zásadní nepravosti neobjevil, samotné vyšetřování pošramotilo důvěru investorů a projevilo se v nižším zisku Adecca. O místo přišel také finanční ředitel Felix Weber, pro změnu označován jako "Jacobsův člověk".
Nový šéf se podle vlastních slov ujme funkce a jmenuje své spolupracovníky co nejdříve. "Chci se zaměřit na zaměstnávání kvalifikovaných pracovních sil a hledání lidských zdrojů pro oblast služeb," nastínil své priority Jacobs.
Společnost Adecco, která denně "dodá" podnikům po celém světě až 700 tisíc zaměstnanců a sama zaměstnává 32 tisíc lidí, trápí především její klíčový trh ve Francii. Ten poškozuje tlak na zvyšování platů a také stále menší počet pracovních míst ve výrobě automobilů.