Motoristé by pochopitelně neměli smlouvu uzavřít hned v první pojišťovně, na kterou narazí. Naopak, měli by si pečlivě vybírat, protože pojišťovny nabízejí řadu výhod a slev.

Obecně lze doporučit uzavření pojistky v té pojišťovně, kde je sjednané povinné ručení. Rozdíly mezi sazbami havarijního pojistného jsou mezi jednotlivými pojišťovnami značné. Důvodem jsou nejrůznější slevy a bonusy, které mohou klienti získat.

Prakticky každá pojišťovna zohledňuje, když má u ní klient sjednané i povinné ručení. ČSOB Pojišťovna nabízí například slevu pět procent. Pojistné také rychle klesá se stářím motorového vozidla. Jestliže například roční pojistné u nové Škody Octavia 1,6 (75 kW) činí u České pojišťovny 15 283 korun, u pět let starého vozu zaplatí klient již jen 9906 korun. V některých případech jsou rozdíly ještě větší. Dále se pojišťovny snaží nalákat klienty nejrůznějšími akčními slevami. "U nových vozidel nabízíme akční slevy na havarijním pojistném 20, u ojetých vozidel 15 procent," říká například Jaroslava Fašková z Allianz pojišťovny.



Orientační částky havarijních pojistek u vybraných vozidel a pojišťoven*

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist