Motoristé by pochopitelně neměli smlouvu uzavřít hned v první pojišťovně, na kterou narazí. Naopak, měli by si pečlivě vybírat, protože pojišťovny nabízejí řadu výhod a slev.
Obecně lze doporučit uzavření pojistky v té pojišťovně, kde je sjednané povinné ručení. Rozdíly mezi sazbami havarijního pojistného jsou mezi jednotlivými pojišťovnami značné. Důvodem jsou nejrůznější slevy a bonusy, které mohou klienti získat.
Prakticky každá pojišťovna zohledňuje, když má u ní klient sjednané i povinné ručení. ČSOB Pojišťovna nabízí například slevu pět procent. Pojistné také rychle klesá se stářím motorového vozidla. Jestliže například roční pojistné u nové Škody Octavia 1,6 (75 kW) činí u České pojišťovny 15 283 korun, u pět let starého vozu zaplatí klient již jen 9906 korun. V některých případech jsou rozdíly ještě větší. Dále se pojišťovny snaží nalákat klienty nejrůznějšími akčními slevami. "U nových vozidel nabízíme akční slevy na havarijním pojistném 20, u ojetých vozidel 15 procent," říká například Jaroslava Fašková z Allianz pojišťovny.
Orientační částky havarijních pojistek u vybraných vozidel a pojišťoven*
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist