Slavia - Kladno 0:0

Rozhodčí: Jech. Bez ŽK. Diváci: 4385. Slavia: M. Vorel - Krajčík, Dosoudil, Aračič, Hubáček - Kalivoda (46. Necid), Suchý (71. Costa), L. Jarolím, Švento - Gaúcho (46. Vlček), Janda. Kladno: Pavlík - Šimůnek, Beneš (46. Farbák), Killar, Hamouz - Kalina, Strnad, Gecov, Čáp - Simpson 55. Cigánek), Radzinevičius (75. Kousal).

Liberec - Příbram 5:1

Branky: 11. Košťál, 18. Brezinský, 28. Blažek, 36. Hodúr, 74. Nezmar - 2. Vaculík. Rozhodčí: Racek - Goňa, Novák. ŽK: Bílek - Hunal. Diváci: 5652. Liberec: Hauzr - Šinglár (82. Dohnálek), Košťál, Brezinský, Janů - Papoušek, Bílek (76. Rick), Hodúr, Pudil - Nezmar, Blažek (60. Parks). Trenér: Lavička. Příbram: Pařízek - Halama, Hunal (87. Kropík), Mácha - Lesák, Šmerda (76. Jungr), Hašek, Otepka, Pleško (63. Eismann) - Huňa, Vaculík. Trenér: tým vedl asistent Kopač.

Č. Budějovice - Ml. Boleslav 0:3

Branky: 44. a 90. Pecka, 73. Kysela. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Plocek, Poborský - Dittrich, Rajnoch. Diváci: 3934. Budějovice: Křížek - Plocek, Horejš, Peroutka (75. Skála), Kladrubský - Poborský (46. Hrbáč), Žižka, Volešák, Černý - Holenda, Táborský (60. Mrkvička). Boleslav: Miller - Ševinský (85. Holub), Rolko, Kopic, Palát - Dittrich (69. Brunclík), Rajnoch, Matějovský, Poláček - Kysela (82. Sedláček), Pecka.

Slovácko - Most 1:1

Domácí začali nebojácně, hýřili aktivitou a po jedné z kombinačních akcí se ujali vedení. Měli i další gólové šance, ale v koncovce se jim jako obvykle nedařilo. Naopak Severočeši z prvního vážnějšího útoku vyrovnali. Po přestávce byli blízko k vedoucí brance opět hráči Slovácka, ale buď nechali vyniknout brankáře Vaniaka, nebo zbrklostí velké příležitosti promarnili.

Branky: 6. Šimáček - 21. Mendy. Rozhodčí: Franěk. ŽK: Kubáň, Kaspřák, Šuškavčevič - Zbončák, Krejčí, Prášil. Diváci: 4159. Poločas 1:1. Slovácko: Drobisz - Kubáň, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Kaspřák (73. Filipský), Němčický (85. Brožík), Görner (76. Kúdela), Racko - Šimáček, Ivana. Most: Vaniak - Krejčí, Suchý, Procházka, Zbončák - Štípek (46. Gašparík), Pikl, Vozábal (65. Schut), Prášil - Brzezina (75. Pešír), Mendy.

Olomouc - Jablonec 1:1

Hanáci se po necelé půlhodině ujali vedení a ještě do přestávky ho mohli zvýšit. Po změně stran svoji převahu ještě vystupňovali, ale výborného Špita se jim překonat nepodařilo. Naopak byli to Severočeši, kteří Nulíčkem po sólovém úniku vyrovnali.

Branky: 25. V. Schulmeister - 61. Nulíček. Rozhodčí: Královec. ŽK: Randa - Zábojník, Eliáš, Svátek, Petržela. Diváci: 3918. Poločas 1:0. Olomouc: Lovásik - Jindřišek, Komárek, Šedivý (46. Formánek), Randa - Janotka (65. Štěpán), Hochmeister (74. Pulkert), Rýdel, Onofrej - V. Schulmeister, Melinho. Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Eliáš, Loučka (46. Smíšek) - Baranek, Kordula, Svátek, Petržela - Valenta (74. Peškar), Zeher (58. Nulíček).

Teplice - Zlín 1:0

V prvním poločase hosté Severočechy k vážnější útočné akci nepustili. Naopak čistou šanci měl zlínský Činčala, neujaly se ani další dvě slibné příležitosti. Teprve v závěru prvního dějství a hlavně po přestávce domácí přidali a třináct minut před koncem se dočkali vítězného gólu.

Branka: 77. Štohanzl. Rozhodčí: Kocián. ŽK: Doležal, Sabou, Benát - Zúbek. Diváci: 3700. Poločas 0:0. Teplice: Belic - Kaufman, Klein, Krmaš, Jirsák (90. Dragoun) - Doležal (83. Merzič), Sabou, Dort, Štohanzl - Džeko, Fenin (41. Benát). Zlín: Zlámal - Vidlička, Zúbek, Zbožínek, Červenka - Vyskočil, Vrtělka, Opiela (72. Šmahaj), Lukaštík - Činčala, Žůrek (81. Dian).

Brno - Plzeň 1:2

Utkání dvou zcela rozdílných poločasů. Do přestávky měli navrch domácí, kteří se brzy ujali vedení. Z velké převahy však pojišťovací druhý gól nevytěžili. Po přestávce se Západočeši pustili do ofenzívy a v rozpětí dvaceti minut se jim podařilo skóre otočit. Brněnští viditelně znervózněli a v závěrečné čtvrthodině se už nezmohli na vážnější ohrožení plzeňské branky. (PŠA)

Branky: 14. Zelenka - 54. Fillo, 74. Psohlavec. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Polách - Daněk, Malár, Trapp, Rada. Diváci: 3220. Poločas 1:0. Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - A. Besta, Holek, Polách, Okleštěk (74. Pavlík) - Zelenka (78. Wagner), Střeštík (59. Pacanda). Plzeň: Daněk - V. Procházka, Rada, Zakopal, Smola - Malár (46. Psohlavec), Trapp, M. Jarolím (41. Krbeček), Šíma - Fillo, Malcharek (90. Borek).

Dnešní dohrávka, 17,15: Ostrava - Sparta (ČT 2)

Druhá liga - 23. kolo: Opava - Blšany 3:1 (48. Zapletal, 55. Kozák, 90+2. Půda - 28. Rosa), Sokolov - Jakubčovice 2:1 (7. Koukal, 47. Jiráček - 9. Kopta), Jihlava - Třinec 4:0 (4. Rabušic, 44. Faldyna z pen., 87. Pacholík, 90+1. Lovětínský), Hradec Králové - HFK Olomouc 2:0 (24. Černý, 49. Munster z penalty), Žižkov - Bystrc 2:0 (21. Kalod, 78. Šťastný), Ústí n. L. - Hlučín 2:1 (58. Karlík, 65. Fousek - 69. Hanus), Čáslav - Bohemians 1:3 (3. Kurák - 26. Kotyza, 42. P. Lukáš, 57. Slezák). Dnešní dohrávka: Olomoouc B - Vítkovice Čelo tabulky: Žižkov 51, Jihlava, HFK Olomouc a Bohemians - všichni 44.