Snaha přetvořit bývalé vojenské letiště v Plané u Českých Budějovic ve významnější dopravní uzel získala včera další impulz. Zástupci kraje a jihočeské metropole, které letiště provozují, převzali licenci umožňující mezinárodní odbavování. Velká dopravní letadla by sem ale měla přiletět až v roce 2009, protože zde zatím pro ně není zázemí. To má vyrůst do dvou let. Půjde o nový terminál, řídící věž, zázemí pro posádky a letový provoz či naváděcí zařízení. Finance, zhruba půl miliardy korun, chce město České Budějovice získat z Evropské unie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit