Na českém internetu se schyluje k rekordně velkému obchodu. Portály Centrum a Atlas jsou na prodej a už vybírají z vážných zájemců. Jeden z finančních investorů má dokonce v úmyslu koupit obě společnosti a spojit je jako konkurenci dominantního portálu Seznam.

Centrum už oslovilo potenciální zájemce a také předseda představenstva Atlas.cz Petr Toman potvrzuje jednání s investory. "Jednáme s několika zájemci, ale nic bližšího nemohu říct," dodává Toman. Podle informací z trhu chtějí majitelé Centra za svůj portál okolo tří miliard korun, Atlas má být o třetinu levnější.

"Víme ale, že plánem jednoho z investorů je oba portály spojit," říká jeden z účastníků řízení.

Mezi kandidáty na nákup patří zahraniční investiční fondy, ale i třeba televize Nova. Ta chce kvůli růstu trhu mít svůj internetový portál a čeká na souhlas amerického vedení.

majitel Atlasu společnost Epic Holding chtěl portály spojit už začátkem roku. Tehdy plánoval sám koupit Centrum, dnes Atlas prodává samostatně.

Také investor Centra, společnost Intel Capital, dozrál k rozhodnutí odejít z Centrum.cz. Obvyklá doba jeho investice je tři až pět let.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist