Mobilní operátor Vodafone bude od pátku nabízet multimediální telefon iPhone 3G za dotovanou cenu od 5477 korun. Nedotovaný telefon od firma Apple u operátora vyjde na 11 977 korun za osmi- a 13 977 korun za šestnáctigigabajtovou verzi.

Ceny iPhonu už představila i Telefónica O2. Ta jej bude nabízet při podpisu dvouleté smlouvy od jedné koruny a za nedotovaný telefon zákazníci zaplatí 11 995, respektive 14 095 korun. T-Mobile ceny oznámí zřejmě dnes.

Dotované ceny Vodafone podmiňuje užíváním hlasového nebo datového tarifu po dobu šesti měsíců. Nejnižší cenu zákazník zaplatí při využití tarifu Nabito 2100 včetně datového tarifu Připojení na stálo.

Firma podle svého dnešního sdělení nepůjde cestou zahájení půlnočního prodeje v noci na pátek v několika prodejnách jako konkurence, ale detaily oznámí až ve středu. Konkurence by měla otevřít svůj obchod na Václavském náměstí a na Národní třídě.

Podle dostupných informací chce zvýhodnit stávající zákazníky, kteří se do dnešního poledne zaregistrovali na stránkách věnovaných iPhonu. iPhony u Vodafonu nebudou blokované pro sítě jiných operátorů.

iPhone je od loňského uvedení celosvětovým hitem. Jeho novou verzi 3G si měsíc od uvedení do prodeje koupily tři miliony zákazníků. Telefon sice umí rychleji surfovat přes sítě třetí generace, ale ty, až na O2, v Česku nikdo nepodporuje.

Tuzemští operátoři evidují na svých speciálních stránkách přes 20 tisíc zájemců o telefon, případně o informace o něm. Podle informací operátorů by ale na nápor prvního dne měli být připraveni.