Ceny akcií jsou na lákavě nízkých úrovních, některé podílové fondy se propadly na šestileté minima. I komodity jsou ke koupi za atraktivní ceny. Vše je levné a dlouhodobé investory, kteří mají nyní peníze mimo trh, začíná svrbět ruka k nákupům. Tím spíše po oživení, které přišlo koncem března, kdy ceny některých akcií narostly o desítky procent. Vyvstává tedy otázka, zda už se trhy dotkly dna. Možnost velkých výdělků je lákavá. Kdo nejvhodnější okamžik nákupu zmešká už to nemusí dohonit.

Hlasy některých odborníků z trhu ale stále varují, že propadům nemusí být konec, krize se může táhnout několik let. Spořící produkty stále představují největší jistotu. Jenže i u nich úročení v posledních měsících prudce padá. Pokud by navíc vzrostla inflace, což někteří předvídají, jsou vklady špatným uchovatelem hodnoty. Kam tedy s penězi?

Hospodářské noviny oslovily přední české analytiky, aby vyjádřili svůj názor a nabídli svoje tipy na nejlepší investice tohoto období. (Pro zvětšení grafiky s radami expertů na ni klikněte)