Anketní otázky

1) Kde nejraději nakupujete obleky?

2) Kolik obleků momentálně vlastníte a který z nich je váš nejoblíbenější?

3) Jak často oblek nosíte?

 

Jan Adámek

ředitel hotelu Jalta na pražském Václavském náměstí

Nepreferuji žádnou značku. V poslední době mi vyhovuje Joop, Carl Gross a Burberry. Obleky mají vynikající střih, skvěly materiál a tzv. drží tvar. Zásadně je nakupuji v zahraničí, v Česku jsou příliš drahé a obvykle nekvalitní.

Vlastním jich asi deset. Dva tmavé patří mezi mé nejoblíbenější, zdá se, že mi opravdu dobře sedí. Jde mi o pohodlnost a také o dobrý pocit, když je mám na sobě.

Oblek nosím každý pracovní den. Mám obleky rád, ve volném čase ovšem preferuji džíny - pohodlnější, volnější a méně odměřený styl.

Jak to vidí konzultantka přes image: Na první pohled velmi kvalitní a také slušivý klasický byznys oblek, který muži dobře sedí. Jen se zdá, že by rukávy u saka přece jen mohly být o centimetřík kratší. Velké plus dostává tento muž také za barvu a materiál košile, která je s oblekem velmi dobře sladěna. Jenom kravata na můj vkus svou výraznější barvou přece na sebe přitahuje možná až příliš velkou pozornost, zvlášť u jinak konzervativního stylu obleku a košile. Pokud pánové zvolí červenou kravatu, obecně působí velmi elegantně, když se její barva blíží barvě jejich rtů.


 

David Krajný

výkonný ředitel a prezident společnosti Remax

Já obecně nerad nakupuji, to platí i o oblecích. Vybírá mi je moje manželka Lucie, která pochází z umělecké rodiny, a tak má dobrý vkus.

Musel jsem jít do šatny a spočítat je. Je jich 25 a nějaká saka a kalhoty k tomu. Nejoblíbenější je poslední modrý oblek, protože je to moje oblíbená značka a protože jsem ho dostal k posledním Vánocům od ženy.

V minulém povolání jsem ho musel nosit denně, takže nyní se snažím oblek nosit minimálně, což vychází tak v průměru na čtyřikrát do měsíce. Nejraději a nejčastěji nosím modráky, myslím, že oblek a kravata je přežitek.

Jak to vidí konzultantka přes image: Je vidět, že tento muž na vzhled velmi dbá a rozhodně nechce působit konzervativním dojmem. Modrá barva obleku a košile mu velmi sluší (ladí s modrýma očima). Oblečen je na první pohled kvalitně, ale důležité jsou pro něj také značky, a to samozřejmě značky luxusní. Dojem luxusu podtrhují i takové drobnosti, jako jsou klasické manžetové knoflíčky na rukávech košile, pásek s výraznější sponou, značkové boty mokasínového typu či drahé hodinky.


 

Leo Javorek

seniorní advokát v právní kanceláři Weinhold Legal

Nejraději, a v posledních letech i nejčastěji, nakupuji obleky Cinque. Ze všech vyzkoušených značek mi nejlépe padnou, líbí se mi jejich moderní střihy a dobře se v nich cítím. Kromě Cinque mám i oblek Zegna, ten jsem měl shodou okolností v den focení, nebo Hugo Boss.

Obleků teď vlastním sedm. Nejoblíbenější jsou asi dva konkrétní obleky Cinque, nosí se velmi pohodlně, cítím se v nich přirozeně a líbí se mi.

Ve své profesi oblek nosím prakticky celý pracovní týden. Mimo práci ho oblékám pouze k formálnějším příležitostem.

Jak to vidí konzultantka přes image: Tento pán byznys oblékání rozumí. Barvy jsou klasické, oblek kvalitní a dobře sedí. Hnědé boty a pásek ladí s jemným hnědě modrým vzorem obleku. Pruhy na kravatě také patří ke konzervativnímu bysnys oblečení, i když jsou poměrně výrazné. Jemnější vzor by vzhled posunul ještě více k serióznosti, která je pro právníky důležitá. Doplňky dávají k jinak konzervativnímu stylu jistou "dynamičnost". Jediným malým minusem jsou o něco delší kalhoty, než by v ideálním případě měly být. Jejich okraj by se vzadu měl jen lehce dotýkat podpatku bot.


 

Petr Knybel

ředitel firmy Tipsport

Nejraději nakupuji v prodejnách Hugo Boss, Carl Gross nebo Bugatti. Důvody jsou dva: kvalita a mají velikosti na dvoumetrové chlapy...

Vlastním asi osm použitelných obleků, ostatní se mi srazily v pase :-). Nejoblíbenější je pro mne vždy ten poslední, v tuto chvíli Hugo Boss v grafitové barvě.

Celý oblek nosím asi dvakrát měsíčně, kalhoty a košili častěji. Mimo pracovní a formální příležitosti obleky nenosím, preferuji casual módu.

Jak to vidí konzultantka přes image: V tomto případě jde o barvou i materiálem velmi formální a kvalitní klasický černý oblek, obvykle vyhrazený spíše pro formální večerní společenské příležitosti. Kdyby si jej, zvlášť v kombinaci s bílou košilí, na sebe oblékl třeba provozní manažer ve firmě pana Knybla, působil by jistě příliš oblečeně. V případě generálního ředitele, kterému samo jeho postavení dává společenskou váhu, je akceptovatelný. Zdá se, že rukávy u saka jsou trochu delší, měla by být vidět manžeta od košile. Boty, košile i pásek jsou na první pohled ve velmi dobré kvalitě, což odpovídá obleku. K takovémuto formálnímu obleku je ovšem kravata prakticky povinná. Pokud má muž rád černou a není generálním ředitelem, mohl by mít například jemný proužek nebo strukturovaný materiál, případně nějaký trendy (neklasický) černý oblek.