Fotbalisté Kladna pod novým trenérem Stanislavem Procházkou zabrali a ukončili sérii pěti porážek veledůležitým vítězstvím 4:1 na půdě dalšího týmu ohroženého sestupem Bohemians Praha. Kladno tak sedm kol před koncem ztrácí na záchranu pět bodů, naopak střížkovský klub je na dně tabulky blízko sestupu.

Procházka, který ve čtvrtek nahradil odvolaného Martina Hřídela, se nepouštěl do velkých experimentů se sestavou. Oproti minulé porážce s Olomoucí pouze stáhl hru na jediného útočníka. Místo distancovaného Bartoše nastoupil Novotný a do branky poslal místo Tesaře o rok staršího Kostolanského, který absolvoval zdařilou letošní ligovou premiéru.

Kladnu změna trenéra viditelně pomohla a v existenčním duelu se od začátku snažilo ukázat, že do ligy patří. Dařilo se především na levé straně zálohy Zoubkovi, který jakoby se chtěl svému bývalému klubu pomstít za současné problémy ohledně korupční kauzy s Olomoucí.

Dvěma brankami zajistil David Horejš proti Příbrami teprve druhou domácí výhru sezoně, díky níž se Jihočeši posunuli na třinácté místo v tabulce a přiblížili se záchraně. Domácí stoper otevřel skóre v 56. minutě, pak sice srovnal hostující Daniel Huňa, ale devět minut před koncem zaznamenal Horejš vítězný gól na 2:1. Platnost branky musel potvrdit pomezní sudí.

23. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha - SK Kladno 1:4 (0:2)
Branky: 66. Horáček - 28. a 61. Zoubek, 43. Beneš, 77. Novotný. Rozhodčí: Bílek - Zlámal, Urban. ŽK: Fenyk, Horáček, Flachbart.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:1 (0:0)
Branky: 56. a 81. Horejš - 66. Huňa. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Wilczek. ŽK: Otepka, Sedláček - Pleško, Pilík, Šmejkal. Diváci: 2763.