Natáčení kriminálního thrilleru Kajínek na motivy skutečného příběhu nejslavnějšího českého vězně tento týden konečně skončilo. Snímek debutujícího režiséra Petra Jákla vznikal pět let.

"Dva měsíce před premiérou filmu si štáb Kajínka může konečně vydechnout, natáčení definitivně skončilo. Do kin se 5. srpna Kajínek vydá v počtu 40 kopií, dalších deset bude digitálních," uvedl mluvčí projektu Lukáš Vedral.

Poslední záběry vznikly z výšky ve vrtulníku při přeletu nad věznicí v Plzni-Borech, podle tvůrců doplňují akci natočenou vloni v létě. S natáčením proto čekala produkce až na jaro, aby jim odpovídala zeleň stromů a sluneční světlo.

"Tyto záběry nakonec do filmu doplníme jako poslední dílky do skládačky," uvedl producent Igor Konyukov ze společnosti HCE. Hlavní natáčení filmu probíhalo vloni od června do srpna, delší dobu zabral střih filmu. "Máme natočených 150 hodin materiálu," uvedl při představování záběrů v teaserové upoutávce režisér Petr Jákl.

S využitím umělecké licence odráží film Kajínek pohled tvůrců na to, jak se celý případ nájemného vraha Jiřího Kajínka a jeho útěk z věznice Mírov mohly odehrát.

Titulní postavu ztvárnil ruský herec Konstantin Lavroněnko, Kajínkovu obhájkyni hraje Tatiana Vilhelmová. V dalších rolích se objeví Bogusław Linda či bratři Vladimír Dlouhý a Michal Dlouhý.