Soukromá firma CPI, která je druhým největším majitelem bytů v Česku, poslala svým nájemníkům na začátku měsíce dopis. Chce jim zvednout nájemné. Místo třiceti korun za metr čtvereční mají od ledna zaplatit padesát. A za dva roky už tržní nájemné.
Pro Petra a Vladimíru, kteří mají od CPI pronajatý 120metrový byt v Ústí nad Labem-Klíši je to sice výrazný zásah do rodinného rozpočtu, ale protože oba pracují, zvýšení holého nájmu z 3600 na 6000 korun měsíčně a do dvou let až na 8400 je nepoloží.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



