Soukromá firma CPI, která je druhým největším majitelem bytů v Česku, poslala svým nájemníkům na začátku měsíce dopis. Chce jim zvednout nájemné. Místo třiceti korun za metr čtvereční mají od ledna zaplatit padesát. A za dva roky už tržní nájemné.

Pro Petra a Vladimíru, kteří mají od CPI pronajatý 120metrový byt v Ústí nad Labem-Klíši je to sice výrazný zásah do rodinného rozpočtu, ale protože oba pracují, zvýšení holého nájmu z 3600 na 6000 korun měsíčně a do dvou let až na 8400 je nepoloží.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se