Oznámení, že plzeňskou Škodu s výrobou lokomotiv a tramvají kupují manažeři Škody a manažeři společnosti Appian, řeší velkou hádanku jen částečně. Zpráva říká, kdo bude majitelem teď. Zpráva neříká, kdo to byl dosud. Kdo vlastní Appian, který získal Škodovku za stovky milionů a v následujících letech inkasoval miliardové zisky z lukrativních zakázek, hlavně od státních firem a z prodeje částí Škodovky. I prodej manažerům, což Appian udělal i u Mostecké uhelné, jen posiluje spekulace, že firma vznikla hlavně proto, aby zakryla divoké manažerské privatizace. Cílem současné akce tak není "rozsvítit", ale pokusit se "zhasnout" za spekulacemi o dřívějších majitelích.
![]()
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit



