Cestou na turnaj v Kuala Lumpuru odehrál Tomáš Berdych exhibici v Macau. Český tenista nejdříve v neděli nestačil na Rusa Nikolaje Davyděnka a v souboji na jeden set prohrál 2:6, v utkání o třetí místo pak podlehl 6:7 Davidu Ferrerovi ze Španělska.

Berdych se na Venetian Macau Tennis Showdown dočkal výhry až ve čtyřhře, v níž spolu s Ferrerem porazili Švéda Robina Söderlinga a Davyděnka 7:5. Ve finále dvouhry porazil Söderling Davyděnka 7:6.

Sedmý hráč světa Berdych zahájí asijské turné v Kuala Lumpuru, kde měl v prvním kole volný los a ve druhém ho čeká lepší z dvojice Denis Istomin z Uzbekistánu a Marsel Ilhan z Turecka. Následně se Berdych přesune do Pekingu a poté do bude hrát turnaj série Masters v Šanghaji.

Český tenista bojuje o účast na londýnském Turnaji mistrů. V pořadí za sezonu je šestý. "Pozice vypadá slibně, ale je třeba toho hodně uhrát a potvrdit to," řekl Berdych.