Silniční obchvat kolem Prahy od 20. září odklání tranzitní dopravu z vnitroměstských komunikací hlavního města, čímž zajišťuje odlehčení celé řady dosud přetížených tras.

Pro splnění těchto cílů bylo vytvořeno řešení, jehož klíčovou součástí jsou kamerové systémy sledující a vyhodnocující aktuální stav dopravy na dálničním okruhu a posilující bezpečnost průjezdu dvou hlavních tunelů. Základem řešení, realizovaného firmou Integoo a založeného na technologiích dodaných společností Schneider Electric, jsou PTZ kamery Pelco Esprit. Ty proti běžným otočným kamerám poskytují řadu výhod a funkcí, které jsou v dopravních systémech důležité.

Mají možnost pohledu nad horizont v úhlu až 33 stupňů a robustní provedení zajistí funkčnost i při větru o rychlosti 145 kilometrů v hodině. Kamera je vybavena 1/4" CCD čipem, který zajišťuje vysokou citlivost i při snížených světelných podmínkách, 35násobným optickým zoomem; její součástí je optická stabilizace obrazu pro eliminaci otřesů způsobených projíždějícími vozidly. Při zašpinění předního skla kamery ji stačí při dešti natočit směrem vzhůru a vzdáleně spustit funkci integrovaného stěrače.

Související