Jiří Dienstbier ml. už není v týmu ČSSD vyjednávajícím s ODS podmínky nepřátelského převzetí pražského magistrátu, čímž potěšil zejména své spolustraníky Březinu a Hulinského. Dienstbier se projevil jako zcela nevhodný lídr, staromódně trvající na něčem tak pofiderním, jako je slib voličům, což musí pro duo B+H znít úplně nepochopitelně. Dienstbier si myslel, že se má chovat jako čestný muž, což je pro angažmá v pražské politice ta vůbec nejméně upotřebitelná kvalifikace. Dienstbier je pryč, ČSSD může začít prosazovat své "programové priority". U Hulinského s Březinou jsou nám jasné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit