Hattrick Maria Balotelliho a vítězství 4:0 nad Aston Villou poslaly fotbalisty Manchesteru City do čela anglické ligy. Večer se však může na první místo vrátit městský rival United, který nastoupí na hřišti Birminghamu.

Před zápasem britská média spekulovala o tom, že se Balotelli možná vrátí domů do Itálie, protože si v Manchesteru nezvykl a stýská se mu. Na trávníku to ale dvacetiletý útočník nedal znát. Kouč Roberto Mancini nechal odpočívat nejlepšího střelce týmu Carlose Téveze a Balotelli ho skvěle zastoupil, i když v dosavadním průběhu sezony měl na kontě jen dva ligové góly. Dvakrát skóroval z penalty a jednou se prosadil dorážkou zblízka.

Balotelli, který je doma v Itálii extrémně nepopulární, nedávno prohlásil, že je skoro stejně tak dobrý jako Lionel Messi z Barcelony. "Líbí se mi, že je sebevědomý. Ale něco takového můžete říct, jen když hrajete dobře v každém zápase a dáváte v nich góly," citovala agentura Reuters trenéra Roberta Manciniho. "Jestli to, co řekl, myslí vážně, tak to musí dokázat na hřišti," uvedl. "Má všechno, co z něj může udělat velkého hráče. Ale musí chtít a musí to ukázat," dodal.

A Balotelli se v úterním podvečeru činil... Hlavně díky jeho příspěvku jsou Citizens na čele Premier league.

Na čtvrté místo před Chelsea se dostali fotbalisté Tottenhamu, kteří stejně jako v neděli přišli o jednoho vyloučeného hráče a přesto zvítězili. Newcastle porazili 2:0 díky gólům Aarona Lennona a Garetha Balea, jenž zpečetil výhru v 81. minutě už v oslabení. Domácí hráli v deseti od 66. minuty, kdy dostal červenou kartu Younes Kaboul za to, že se pokusil udeřit hlavou Cheicka Tioteho.

Hlavním aktérem zápasu West Bromwiche s Blackburnem byl útočník Nikola Kalinič, který pomohl hostům otočit dvěma góly skóre, než byl v 65. minutě vyloučen za hrubý faul. Krátce předtím zpečetil výhru Blackburnu Mame Diouf, kterého v samém závěru fauloval Gabriel Tamas a rovněž dostal červenou kartu.

Dvougólového střelce měl také další zápasy. Ve Stoke obránce Chris Baird zařídil dvěma zásahy Fulhamu vítězství 2:0. Londýnský klub se díky tomu posunul ze sestupového pásma. Blackpool vyhrál stejným rozdílem v Sunderlandu zásluhou dvou branek D.J. Cambpella z druhého poločasu.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Manchester City - Aston Villa 4:0, Stoke - Fulham 0:2, Sunderland - Blackpool 0:2, Tottenham - Newcastle 2:0, West Bromwich - Blackburn 1:3, West Ham United - Everton 1:1 (16. vlastní Hibbert - 42. Coleman),

1. Manchester City 20 11 5 4 32:16 38

2. Manchester United 17 10 7 0 38:16 37

3. Arsenal 18 11 2 5 37:20 35

4. Tottenham 19 9 6 4 29:23 33

5. Chelsea 18 9 4 5 32:15 31

6. Bolton 19 7 8 4 32:25 29

7. Sunderland 20 6 9 5 21:22 27

8. Blackpool 17 7 4 6 26:29 25