První film na určité téma spousta lidí natáčí z důvodu vnitřního přetlaku, z touhy pustit se nějakým směrem. Právě tak to mívají majitelé restaurací se svými prvními podniky. Teď nemluvím o béčkových filmech a béčkových restauracích. Mluvím o těch, které stojí za to.

A když se tomu, kdo si film nebo restauraci vysnil, podaří sen realizovat a publikum ho nadšeně přijme, přichází pokušení. Proč nevzít stejný mustr a úspěch nezopakovat. Dostáváme se k tomu, proč "dvojky" (o třetích nebo čtvrtých pokračováních projektů rozličného druhu ani nemluvě) bývají málokdy tak dobré jako "jedničky". Hlavní důvod je prostý: je jím motiv. Zatímco v případě "jedničky" stojí na začátku nadšení, touha udělat něco nového, v případě "dvojek" už jde od začátku většinou jenom o peníze. Což není nijak zavrženíhodné, ale na výsledku se to podepíše.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se