Cenové mapy nájemného pokrývají jen zlomek bytů, které jsou od ledna deregulované. Neschopnost úředníků připravit vodítko, aby si nájemník i majitel ujasnili pozice pro případný spor, padá na odpovědné politiky posledních pěti let. Tak dlouho se o deregulaci ví. A mapy prakticky nejsou a ještě dlouho nebudou. Na druhou stranu situace odráží rozšířenou víru, že vše musí řešit stát a ministerstvo. Kdyby se mapy delegovaly, při stanovení pravidel tvorby, na místní samosprávy, mohly být dávno hotové. A nebo se nemusely dělat žádné. Statisíce lidí dávno bydlí v bytech s volně sjednanými nájmy a žádné mapy jim v tom nepomáhaly.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit