Biatlonista Michal Šlesingr si ve sprintu na mistrovství světa v Chanty Mansijsku doběhl s jednou střeleckou chybou pro 12. místo. Zlato získal Němec Arnd Peiffer před Francouzem Martinem Fourcadem a Norem Tarjeiem Böem.

Ve specifických podmínkách nejlepšímu českému biatlonistovi foukal na první střelbě nepříjemný boční vítr, musel déle mířit a po chybě zamířil na jeden trestný okruh. Naopak "stojku" už zvládl bezchybně a dlouho se ve výsledkové listině držel v elitní desítce. Nakonec z ní o čtyři sekundy vypadl, před nedělní stíhačkou má ale přijatelnou ztrátu 59 sekund na vedoucího Peiffera.

Němcovi jely skvěle lyže a na trati dosáhl druhého nejrychlejšího běhu za Fourcadem. Ten si i přes dvě střelecké chyby dojel pro stříbro s mankem 13 sekund.

Bezchybně stříleli jen dva závodníci

Nevyzpytatelný vítr způsobil, že obě čisté položky měli ze 125 startujících jen dva biatlonisté. "Jsou tu specifické podmínky. V leže foukalo úplně z druhé strany než při nácviku. Na stojce se to ale ustálilo a už bylo vše v pohodě," popsal komplikace v rozhovoru pro Českou televizi Šlesingr.

Na rozdíl od nedávných závodů Světového poháru ztratil hodně cenných sekund v běhu. "Necítil jsem se špatně, ale čas podle toho nevypadá. Mám trochu smíšené pocity. S jednou chybou se ale asi na lepší výsledek pomýšlet nedalo," neskrýval mírné zklamání.

Do nedělní stíhačky se probojoval také čtyřicátý Zdeněk Vítek. Jaroslavu Soukupovi vůbec nevyšla střelba a po čtyřech trestných kolech skončil na 76. místě. Ondřej Moravec na tom byl ještě hůře a doběhl dvaaosmdesátý.

Sprint žen ovládla Němka Neunerová

Sprint biatlonistek na mistrovství světa v Chanty Mansijsku vyhrála Magdalena Neunerová. Čtyřiadvacetiletá Němka získala v Rusku po stříbru ze smíšené štafety druhou medaili a celkově si připsala osmý titul v kariéře.

Na druhém místě skončila se ztrátou 12 vteřin Kaisa Mäkäräinenová z Finska, bronz získala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová.

Neunerová zvládla 7,5 km dlouhou trať bez jediné chyby na střelnici a do cíle doběhla v čase 20:31,2 minuty. "Druhá polovina závodu mě hodně bolela, stehna jsem měla jako v ohni. Věděla jsem, že když odstřílím bez chyby, budu na bedně," citovala německou biatlonistku agentura SID.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku:
Muži - sprint na 10 km:
1. Peiffer (Něm.) 24:34,0 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -13,0 (2), 3. Bö (Nor.) -25,2 (1), 4. Makovějev (Rus.) -30,0 (0), 5. Svendsen (Nor.) -30,4 (2), 6. Birnbacher -31,8 (1), 7. Stephan (oba Něm.) -34,8 (1), 8. Piksons (Lot.) -42,9 (1), 9. Greis (Něm.) -53,4 (2), 10. Deryzemlja (Ukr.) -54,9 (1), ...12. Šlesingr -58,9 (1), 40. Vítek -2:05,6 (2), 76. Soukup -3:24,2 (4), 82. Moravec (všichni ČR) -3:39,1 (5).