Tiché, plíživé nebezpečí, které už měsíc uniká z poničené elektrárny ve Fukušimě, se nepodobá jadernému výbuchu a následnému radioaktivnímu mraku před čtvrtstoletím nad Černobylem. Množstvím zatím uniklé radiace se ovšem japonská elektrárna už zařadila do černobylské kategorie a provozovatel elektrárny společnost Tepco navíc připouští, že pokud únik radiace bude pokračovat, může "její celkové množství překonat černobylské hodnoty".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se