Tiché, plíživé nebezpečí, které už měsíc uniká z poničené elektrárny ve Fukušimě, se nepodobá jadernému výbuchu a následnému radioaktivnímu mraku před čtvrtstoletím nad Černobylem. Množstvím zatím uniklé radiace se ovšem japonská elektrárna už zařadila do černobylské kategorie a provozovatel elektrárny společnost Tepco navíc připouští, že pokud únik radiace bude pokračovat, může "její celkové množství překonat černobylské hodnoty".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



