V Evropské unii se žije dobře, to nikdo nemůže říct... Na eurodotace je sice potřeba vyplnit tolik lejster, že to nikdo nedokáže, a lovecký salám se musí v Bruselu obhajovat stejně jako masový vrah ze Srebrenice. Ale i když po tom všem už člověk někdy kouká, jako kdyby měl prázdný eurovčelín, ještě vždycky se může dosyta nalokat rumu, i když se mu teď může říkat jenom Tuzemský.

Proto je jen těžko pochopitelné, že jsou v Evropě státy, které stojí mimo. Třeba taková Albánie, země, o které člověk, jak je rok dlouhý, nic neslyší. Jako by snad ani v Evropě nebyla. "Albánie se od svého kontinentu odtrhla před šesti staletími," řekl před čtyřmi lety v rozhovoru v souvislosti s českým vydáním knihy Krvavý duben albánský prozaik Ismail Kadare, jenž se stal v roce 2005 prvním nositelem Man Booker International Prize.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.