Nikoliv ruský oligarcha Vladimir Antonov, ale neznámá pekingská automobilka Hawtai se stala spásou švédské automobilky Saab, zmítající se v posledních týdnech v agonii.

Victor Muller, šéf nizozemské společnosti Spyker, která je vlastníkem Saabu, včera uzavřel strategické partnerství s vedením společnosti Hawtai. Muller uvedl, že je čínská automobilka připravena investovat do Saabu 150 milionů eur. Švédská automobilka by tak i díky čínské investici mohla začít splácet své dluhy, aby již ve své továrně v Trollhattanu začala vyrábět. Jen dodavatelům totiž dluží částku 49,7 milionu dolarů. Muller předpokládá, že pokud půjde všechno dobře, první automobily opustí linku ještě tento týden.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se