Poprvé od začátku krize začíná ubývat nezaměstnaných absolventů. Alespoň těch, kteří mají středoškolské a vyšší odborné vzdělání. Jak HN zjistily, v roce 2010 klesl meziročně počet absolventů s výučním listem o devět procent. Přitom ještě předloni, v době vrcholící krize, přibylo v porovnání s rokem 2008 vyučených nezaměstnaných o celých 43 procent.
Vyplývá to z nejnovější studie Národního ústavu odborného vzdělávání, která mapuje uplatnění českých absolventů za loňský rok. Z úřadů práce se začali odhlašovat také absolventi vyšších odborných škol. Těch meziročně ubylo také o devět procent. Loni jich úřady práce evidovaly jen 868.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



