Poprvé od začátku krize začíná ubývat nezaměstnaných absolventů. Alespoň těch, kteří mají středoškolské a vyšší odborné vzdělání. Jak HN zjistily, v roce 2010 klesl meziročně počet absolventů s výučním listem o devět procent. Přitom ještě předloni, v době vrcholící krize, přibylo v porovnání s rokem 2008 vyučených nezaměstnaných o celých 43 procent.

Vyplývá to z nejnovější studie Národního ústavu odborného vzdělávání, která mapuje uplatnění českých absolventů za loňský rok. Z úřadů práce se začali odhlašovat také absolventi vyšších odborných škol. Těch meziročně ubylo také o devět procent. Loni jich úřady práce evidovaly jen 868.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se