Firmy se brzy kvůli přísnější regulaci bank začnou více zajímat o vydávání svých akcií na burzách, předpovídá Michael Buhl, který je výkonným ředitelem vídeňské burzy a zároveň jedním ze dvou výkonných ředitelů CEE Stock Exchange Group (CEESEG), tedy skupiny středoa východoevropských burz ovládaných Vídní, kam patří i pražská burza. V Rakousku se podle něj zájem firem o informace týkající se vydávání akcií na burze v tuto chvíli už zdvojnásobil. Buhl navíc tvrdí, že některé vlády ve střední Evropě, včetně té české, by zřejmě mohly privatizovat část akcií svých státních podniků přes burzy. Například Česká republika takto může získat miliardy eur na snížení schodku svého státního rozpočtu a přitom si ponechat nad privatizovanými firmami kontrolu, říká Buhl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se