Při porušení režimu nemocenské dostane zaměstanec výpověď. Z původně plánovaných opatření, jak se zbavit špatného pracovníka, zůstalo v novém zákoníku práce jen jedno. Ministr Jaromír Drábek (TOP 09) pro HN popisuje i další novinky. Smlouvy na dobu určitou bude možné uzavírat nejvýše na dobu tří let let, a to maximálně třikrát po sobě. Až dosud návrh počítal s tím, že poměr na dobu určitou nesmí být delší než dva roky, a zopakovat ho mělo být možné jen dvakrát.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se