Dvacet let po rozpuštění Varšavské smlouvy a dvanáct let po vstupu do NATO jsou české ozbrojené síly v krizi. Důvodů je celá řada: drastické a nekoncepční škrty, snižující se konkurenceschopnost armády na trhu práce a klesající počet vojáků, řada nevýhodných či zbytečných akvizic, příliš mnoho civilních zaměstnanců, nedostatečně promyšlené priority klíčových schopností a eliminace nepotřebných, neschopnost zbavit se nákladných, ale zbytných zátěží z minulosti v podobě nemovitostí či pozemků, nedostatek zájmu a odhodlání minulých ministrů s tím něco dělat a absence širší politické shody v obranné a bezpečnostní politice.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se