Majitelé solárních elektráren začali vymáhat náhrady za ušlý zisk způsobený mimořádným zdaněním jejich tržeb. Advokátní kancelář Glatzová & Co doručila ministerstvu financí sedmdesát tzv. iniciačních dopisů, kterými v zastoupení svých klientů zahájila spory s Českou republikou.

Výši škody zatím majitelé elektráren nechtějí specifikovat. Kdyby totiž začali mluvit o konkrétní částce, mohla by to protistrana využít v arbitrážním řízení. Škoda měla majitelům elektráren spuštěných v letech 2009 a 2010 vzniknout tím, že na jejich tržby stát uvalil mimořádnou srážkovou daň ve výši 26 procent. Tato sazba bude platit v letech 2011 až 2013. Souhrnný instalovaný výkon sedmdesátky českých solárních elektráren je 122 megawattů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se