Vladimír Rösel, nový ředitel Národní galerie, se včera poprvé představil novinářům. Na jeho vystoupení byla nejzajímavější čísla, kterými popsal ekonomickou a provozní část současné Národní galerie. K budoucnosti se většinou vyjádřil jen v nekonkrétních obrysech.
Lehké pozdvižení vzbudilo tvrzení ředitele, že velké putovní výstavy nejsou pro NG vhodné. Praha je malá a její akce tedy přitahují i méně návštěvníků, kteří ji nezaplatí. O mezinárodní výstavní hity tedy usilovat nebude.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



