Vladimír Rösel, nový ředitel Národní galerie, se včera poprvé představil novinářům. Na jeho vystoupení byla nejzajímavější čísla, kterými popsal ekonomickou a provozní část současné Národní galerie. K budoucnosti se většinou vyjádřil jen v nekonkrétních obrysech.

Lehké pozdvižení vzbudilo tvrzení ředitele, že velké putovní výstavy nejsou pro NG vhodné. Praha je malá a její akce tedy přitahují i méně návštěvníků, kteří ji nezaplatí. O mezinárodní výstavní hity tedy usilovat nebude.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se