Spojené státy se mohou podle ratingové agentury Fitch dostat v srpnu do "technické platební neschopnosti". Jejich dluhopisy by se pak ocitly v kategorii "odpad", tedy mezi cennými papíry, do nichž je riskantní investovat. Dosud jsou přitom jednou z nejbezpečnějších investic.

Fitch se obává, že se američtí politici nedohodnou na zvýšení limitu pro celkový státní dluh, federální vládě dojdou v srpnu peníze a přestane splácet své dluhy. Výsledkem by byl finanční Armagedon, několikanásobně horší než nedávná finanční krize.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se