Spojené státy se mohou podle ratingové agentury Fitch dostat v srpnu do "technické platební neschopnosti". Jejich dluhopisy by se pak ocitly v kategorii "odpad", tedy mezi cennými papíry, do nichž je riskantní investovat. Dosud jsou přitom jednou z nejbezpečnějších investic.
Fitch se obává, že se američtí politici nedohodnou na zvýšení limitu pro celkový státní dluh, federální vládě dojdou v srpnu peníze a přestane splácet své dluhy. Výsledkem by byl finanční Armagedon, několikanásobně horší než nedávná finanční krize.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



