Obor, který vloni zaznamenal obří boom, letos jen skomírá. Instalovaný výkon nově postavených solárních elektráren narostl za prvních pět měsíců roku 2011 jen o necelých 13 megawattů na celkových 1965 MW.
Vyplývá to z údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ), které včera zveřejnila ČTK.
Za loňský rok se přitom výkon fotovoltaických zdrojů zvýšil více než čtyřnásobně na plných 1953 MW.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



