Emoce stranou. Ano, městská doprava patří k tomu, co většina osob bere jako předmět každodenní potřeby. Pokud nás tyto věcí znenadání zradí, cítíme se podvedeni. Odhlédneme-li od toho, musíme být organizátorům stávky vděční.
Ulicí nehlomozí tramvaje, po silnicích se nevlečou autobusy a nikdo se nemusí uchýlit pod zem. V době, kdy tolik lidí jezdí do zaměstnání autem nebo městskou dopravou, jako bychom zapomněli, že můžeme chodit pěšky a jezdit na kole a že to je velmi příjemný způsob, jak se dostávat z jednoho bodu do druhého. Že je to navíc velmi jednoduché, že nám to víc dává, než od nás vyžaduje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



