Pokud jde o osídlení Ameriky jejím původním obyvatelstvem, předpokládáme, že první lidé do ní přicházeli přes Beringovu úžinu "suchou nohou" v obdobích poklesu hladiny světových moří.

To se stalo celkem čtyřikrát, poprvé před 60 až 50 tisíci lety, potom před 45 až 43 tisíci lety, před 33 až 28 tisíci lety a naposledy před 23 až 13 tisíci lety.

Z konkrétních tras, kudy tito první Američané putovali, ale zatím známe doslova jen ostrůvky, které se navíc někdy velmi obtížně vyhodnocují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se