Dostavba Temelína je zmařená investice, protože vaše jádro stejně nebudeme potřebovat, vzkazuje Čechům energetický expert německých zelených Hans-Josef Fell v rozhovoru pro HN. Právě on může do budoucna rozhodovat o tom, kdy a za jakých podmínek se Německo vzdá jaderné energie.

"Vím o záměru ČEZ dostavět jaderné reaktory a exportovat elektřinu do Německa. Tam ji ale nikdo nebude chtít," tvrdí Fell.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se