Strach ze zdražování elektřiny kvůli odstavení německých jaderných elektráren se rozplývá. Ceny jdou překvapivě dolů a ČEZ, největší domácí dodavatel, slibuje, že slevy příští rok pocítí i spotřebitelé.

Elektřina na evropských burzách zlevňuje kvůli propadu cen emisních povolenek - pomyslných pokut, které společnosti platí za vypouštění skleníkových plynů. Povolenky, které tvoří z celkové ceny elektřiny významný díl, jen za posledních čtrnáct dní zlevnily o dvacet procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se