To bylo před sto lety, hrozně dávno

Viktor Fischl (1912-2006) měl dobrou předvídavost, díky níž se dožil tak úctyhodného věku. Před druhou světovou válkou uprchl do Londýna, kde pracoval pro exilovou vládu. V roce 1949 se zas vystěhoval do Izraele a působil v tamní diplomacii. To většina jeho příbuzných takové štěstí neměla, židovskou rodinu totiž vyvraždily Hitlerovy rasové zákony... V textu Všichni moji strýčkové, který výborně načetl Josef Somr, Viktor Fischl vzpomíná na svého dědečka a jeho jedenáct potomků, kteří ještě zažili starý svět, jenž se dnes zdá tak starosvětský a tak krásný... Pěkné připomenutí tohoto do pozdního věku velmi plodného autora.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.