Před nedávnem jsem po jedné návštěvě policejní stanice v Praze přišel o většinu bodů, převážně díky několika rychlejším jízdám po pražské magistrále. Na základě toho, že svým autem jezdím jen já, mi nepřipadalo morální odvolat se na osobu blízkou a všechny přestupky jsem přiznal.

Vzhledem k možnému riziku ztráty řidičského průkazu při každém dalším přestupku jsem následně začal jezdit přesně podle předpisů. A již několik měsíců s úžasem sleduji, že jsem na silnici téměř jediný. Při jízdě padesátkou ve městě mne všichni pobaveně míjí zleva či zprava a devadesátka mimo město platí kromě mne snad jen pro traktory a pro škodovky vyrobené v době normalizace.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se