Pět dní po dvojitém teroristickém útoku pravicového radikála, po kterém zemřelo 76 lidí, Norsko stále žije ve stavu nejvyšší pohotovosti. Napětí živily zprávy budící strach, že pátečním masakrem ještě vše neskončilo.
Úzkost budila především včerejší ranní zpráva televizní stanice TV2, že policie pátrá po duševně chorém mladíkovi, který se inspiruje atentátníkem Andersem Behrigem Breivikem. Mladík byl v pondělí propuštěn z vězení a televize tvrdila, že je "potenciálně nebezpečný". Terorista totiž ve své pondělní výpovědi uvedl, že existují "ještě dvě další buňky".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






