Půda, kterou léta promáčely slzy developerů naříkajících na nejistoty při nabývání vlastnictví, dá asi konečně vyrašit výhonkům nových nadějí. Současná zásada, že skutečného vlastníka nemovitosti nemůže nikdo o vlastnictví připravit ani když není zapsaný v katastru nemovitostí, je proklínaná mnohými. Hlavní výčitka zní: kupující se nemůže spolehnout na zápis v katastrální evidenci, musí provádět nákladná zjišťování platnosti historických nabývacích titulů nebo na sebe vzít riziko, že o koupenou nemovitost přijde.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se