Budou zahraniční banky, které vlastní finanční ústavy v České republice, používat české banky jako kasičku, která jim vynahradí ztráty a dodá potřebný kapitál k dalšímu přežití? A mohou problémy zahraničních majitelů vést k potížím českých bank, nebo dokonce k jejich pádu? Odpověď je, že převádět peníze lze jen v omezené míře, ale problémy mohou mít české banky i tak.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se