Zhruba sedmdesátiletý pár se včera vydal do Jablonce nad Nisou nakoupit zlato. "Vzal bych si nějaké za 250 tisíc," říká starší pán u přepážky České mincovny a drží v ruce ošuntělou obálku. Do toho se ozývá neustálé řinčení telefonu.

Tak vypadá situace u jednoho z mnoha obchodníků s investičním zlatem v Česku. "Minulý týden to přitom bylo mnohem horší," komentuje situaci ředitel České mincovny Radek Šulta. "Nestíhali jsme zvedat telefony," dodává s tím, že se podle něj situace tento týden trochu uklidní.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se