Zhruba sedmdesátiletý pár se včera vydal do Jablonce nad Nisou nakoupit zlato. "Vzal bych si nějaké za 250 tisíc," říká starší pán u přepážky České mincovny a drží v ruce ošuntělou obálku. Do toho se ozývá neustálé řinčení telefonu.
Tak vypadá situace u jednoho z mnoha obchodníků s investičním zlatem v Česku. "Minulý týden to přitom bylo mnohem horší," komentuje situaci ředitel České mincovny Radek Šulta. "Nestíhali jsme zvedat telefony," dodává s tím, že se podle něj situace tento týden trochu uklidní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



