Minimální mzda, která nerostla posledních pět let, pravděpodobně od příštího roku o několik stokorun stoupne. "Vládě navrhnu zvýšení minimální mzdy ve dvou variantách, a to ze současných 8000 korun na 8400 nebo 8500 korun měsíčně. Jsou to varianty přiměřené stávajícímu ekonomickému vývoji," řekl včera po jednání tripartity ministr práce Jaromír Drábek.

Po zvýšení minimální mzdy už roky volají obory i opozice. Drábkův návrh ale jejich představy nesplňuje.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se