Světové hedgeové fondy za sebou mají měsíc nejhorších ztrát od kolapsu banky Lehman Brothers v roce 2008, který odstartoval finanční krizi. Srpnové výprodeje na akciových trzích totiž způsobily, že se z nich vypařily miliardy dolarů.
Podle předběžných odhadů konzultační společnosti Hedge Fund Research ztratily hedgeové fondy v srpnu v průměru 4,1 procenta. Pro fondy, které svou pověst založily na tom, že dokážou dosahovat zisků v dobách růstů i poklesů trhů, je tak tento měsíc čtvrtým nejhorším od roku 1990, kdy začala být shromažďována data o jejich výkonnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




