Představenstvo dopravního podniku schválilo staronový kontroverzní projekt na zavedení turniketů v pražském metru. Návrh projektu, který se opakovaně vrací vždy v trochu líbivější podobě, leží před politickou reprezentací již potřetí. Přitom zřejmé důvody pro jeho odmítnutí stále trvají a k posunu v argumentaci těžko může dojít v rozmezí několika málo měsíců či let. Otázkou také zůstává, proč podobný projekt zadává sám dopravní podnik, když se jedná o komplexní změnu systému odbavení cestujících v PID a proč tedy podobné úvahy a zakázky nevypisuje Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID). Že by se tak snadněji rozkutálely peníze v dopravním podniku?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se