Rozhodnutí Německa postupně utlumit výrobu elektrické energie v jaderných elektrárnách je určitě jednou z hlavních evropských ekonomických událostí letošního roku. Ač se mnozí komentátoři přou, zda je to rozhodnutí dobré či špatné, bude v Německu platné dlouhou dobu. Německá veřejnost jej podporuje a na obzoru není nikdo, kdo by ho chtěl měnit. Naše vláda, prezident, ČEZ a řada komentátorů označují rozhodnutí německé vlády za špatné, ekonomicky nepromyšlené a také populistické. Je to skutečně tak?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se