Pražská Prinz Prager Gallery vystavuje soubor nových obrazů malíře střední generace Petra Pastrňáka, nazvaný podle nejabstraktnějšího z nich Bouře. Na začátku letošního roku se už Pastrňák představil v pražské Galerii Václava Špály obrazy hořících lesů, průmyslových měst a továren. Tentokrát se devětačtyřicetiletý malíř posunul ve zkoumání mezních dějů zase o kousek dál.

Základem jeho zájmu a inspirace zůstává krajina, kterou vždycky miloval. Když v patnácti letech začínal malovat, dělal kopie podle Julia Mařáka a dalších velkých českých krajinářů devatenáctého století. Dnes jsou jeho prostředky i barvy čím dál úspornější, i když třeba maluje řádění živlů. Jako by zároveň maloval vnitřní ticho, ke kterému se snaží dospět, když střídá svůj život v Česku s dlouhodobými pobyty v jižní Indii. Právě tím, jak se jeho dílo neustále proměňuje, přitahuje Pastrňák už od poloviny devadesátých let sběratele.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.